Nefes Müzik

Bale Kursu

“Bütün danslar baleyle başlar.”

Biz Sizi Arayalım

Bale Kursu

Bale derslerimizde, öncelik olarak amacımız çocuklara baleyi ve sanatı sevdirmektir. Derslerimizin ilk aşamasında vücut koordinasyonlarının gelişmesini, vücut formunu düzeltmelerini, esneklik kazanmalarını ve toplu olarak hareket etmeyi öğrenirler. Bale yapan öğrenciler küçük yaştan itibaren bedensel ve ruhsal disiplin kazanırlar,çabuk algılama yetenekleri gelişir. Başlangıç hareketlerini belli seviyeye getiren öğrenciler sonraki aşama olarak balenin temel hareketlerini öğrenmeye başlar, seviye ilerledikçe üzerine yeni hareketler eklenir. Bale bütün dansların temeli olduğundan ileride yapmak isteyeceği bütün danslara altyapı hazırlar. Kazandığı bütün bu alışkanlıklar büyüyüp toplum içine karıştığında büyük fayda sağlar. Doğaçlama çalışmaları sayesinde çocukların hayal gücü, derslerde sayı ve ritimle çalışmamız sayesinde de müzik kulakları gelişir.

Bale Kursu İçin Kayıt Ol

Egzersizler sayesinde kazanılan esneklik, sağlamlık ve zarafetin yanı sıra, öğrenciler doğru beslenmeyi ve vücutlarına iyi bakmayı küçük yaştan itibaren öğrenirler.

Daha esnek, daha ince, daha zarif, daha sağlam ve daha sağlıklı bir vücudun bale eğitiminin tartışılmaz bir sonucu olduğu herkesçe bilinmektedir.

Doğuştan vücutta bulunan bazı deformasyonları büyük ölçüde iyileştirir (skolyoz, düz tabanlık, çarpık yürüme vb.)