Nefes Müzik

Keman Kursu

Biz Sizi Arayalım

Keman Kursu

Müzik okulumuzda yoğun bir şekilde verilen keman dersinin fark edilen özelliği, bu enstrumanın insanı derinden etkileyen, eşsiz güzellikteki sesiyle, yaylı çalgılar ailesinin en önemli üyesi olmasıdır. Sesi, öteki çalgılara göre birçok bakımdan insan sesine daha yakındır. Keman çene altı ile omuz arasına sıkıştırılarak tutulur. Sol elin parmakları tuşe üzerinde bulunan tellere basarak gezinirken, sağ elde tutulan yay keman tellerine sürtülerek çalınır.

Keman Kursu İçin Kayıt Ol

Nefes Müzik eğitim Merkezi keman ana sanat dalı üzerine yıllardır Gebze’deki en iyi öğrenci yetiştirme profiline sahiptir. Keman öğretmenlerimiz öğrenciye enstrümanın tanıtılması yanında, seviyesini tespit edilmesiyle farklı öğrenme metotlarıyla öğrencinin enstrüman öğrenimini destekler.

Milli Eğitim Bakanlığının sanat faaliyeti için öngördüğü müfredatın yanı sıra Suzuki entrüman eğitim metodu ve London College of Music yetkisiyle yurt dışı denkliğinde eğitim medodu  uygulanabilmektedir.

Öğrencilerin isteği ve beklentisi doğrultusunda kendilerine özel metotlar ve öğretim yolları belirlenmekte, gerek sanata olan bakış açısı gerekse sosyal faaliyetlerinde geliştirici bir eğitim yolu izlemektedir. Özellikle son iki yıl içersinde London College of Music sınav sisteminde Türkiye genelindeki en yüksek başarı oranına sahip prensiplerinden ödün verilmeden çalışmalar yapılmaktadır.