Nefes Müzik

Piyano Kursu

“Parmaklarının ucundaki orkestranın farkında mısın?”

Biz Sizi Arayalım

Piyano Kursu

Vücut koordinasyonunun gelişmesi, yaratıcılık duygusunun gelişimi, soyutlama yeteneği, sayısal zekanın gelişimi vb gibi yararları bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmış olan piyano eğitimi, özellikle gelişme çağında olan çocuklarımız için çok yararlıdır. Erken yaşlarda eğitime başlamak şüphesiz bir avantajdır fakat bu durum daha ileri yaşlarda enstrüman öğrenmenin çok daha zor olacağı anlamına gelmemektedir. Kurumumuzda yediden yetmişe her yaş grubu için piyano eğitimi verilmekte olup, yıl sonu konserlerimizle de bu çalışmaların ürünleri seyirci karşısında sunulmaktadır.

Piyano Kursu İçin Kayıt Ol

Piyano derslerimizde  öğrencinin yaşı, okuma-yazma becerisi, öğrencide ön plana çıkan kişisel farklılıklar göz önünde bulundurularak, buna uygun olan metot öğretmenlerimiz tarafından seçilmektedir ve kullanılan metotlar klasik batı müziği eğitimini amaçlamaktadır.

Aynı zamanda kurumumuzda L.C.M. (London College Of Music) sertifika programı takip edilmekte olup, birçok öğrencimiz bu programın çeşitli seviyelerinden sertifikalarını yüksek puanlarla almıştır.

Bu program dışında  hobi amaçlı eğitim almak isteyen öğrencilerimizle de, icra etmek istedikleri müzik türleri (pop, alaturka, jazz vs) doğrultusunda; teknik, nota bilgisi gibi temel eğitim prensiplerinden ödün vermeden çalışmalar yapılmaktadır.