Nefes Müzik

Ses Eğitimi

“Şarkı dinleme artık, şarkı söyle..”

Biz Sizi Arayalım

Ses Eğitimi (Şan) Kursu

San eğitimimiz;Günlük hayatımızda bile kaybetmiş olduğumuz, sağlığımızı ve yasam kalitemizi dahi etkileyen doğru nefes alimini öğrenmekle baslar. Diyafram ve diyaframdan nefes alma çalışmaları, doğru nefes ve teknikle şarki söyleme, artikülasyon, prozodi, diksiyon çalışmaları, ses aralığını genişletme, sesi doğru kullanma olarak devam eder. Ayrıca ses teli rahatsızlıkları ( nodul, ödem, ses teli ritim bozukluğu vs.) olanlar için ses terapisi çalışmaları da mevcuttur. Öğrencinin hedef ve isteklerine yönelik olarak konservatuar giriş sınavlarına hazırlık, profesyonel veya amatör olarak her tür müzik dalında (pop, caz, Türk sanat müziği, bati müziği, opera, Türk halk müziği vs.) çalışmalar yapılmaktadır.

Şan (Ses Eğitimi) Kursu İçin Kayıt Ol

Ses eğitimi, şarkı söylemenin en önemli parçasıdır.Doğru ses ve nefes teknikler öğrenmek,öğrencinin performansında gözle görülür bir fark yaratır.Ses eğitimi öğrencilerimize öncelikle doğru nefes almayı ve nefesi doğru kullanarak sesi yönetmeyi öğretmeyi amaçlar.

Ses egzersizleri ve artikülasyon çalışmalarıyla öğrenci doğru şarkı söylemeyi öğrenir. Derslerimizde önce nefes çalışmaları sonra ses egzersizleri, öğrencinin isteğine göre eser/şarkı çalışmaları şeklinde derslerimiz işlenmektedir.

Konuşmacı, öğretmen gibi sesini daima kullanmakta olan meslekler ya da ses rahatsızlığı olan öğrencilerle ses kaslarını güçlendirmeye ve doğru nefes ile sesi doğru yönetmeye yönelik çalışmalar yapmaktayız.